XXXI nacionalinė mokslinė praktinė konferencija
Direktorės pavaduotoja ugdymui Gitana
Mūsų darželio komandos nariai direktorė Ramunė, pavaduotoja ugdymui Gitana, mokytoja Jolanta, balandžio 25-26 dienomis Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje dalyvavo XXXI-oji nacionalinė mokslinė praktinė konferencija „Gamtamokslinis ugdymas bendrojo ugdymo mokykloje-2025“. Šią konferencija jau 31 metus organizuoja mokslinis metodinis centras „Scientia Educologica“ vadovaujamas profesoriaus, habilituoto socialinių mokslų daktaro Vincento Lamanausko ir VŠĮ „Ekologinis švietimo centras“, savaitraštis „Žaliasis pasaulis“ bei partneriais. Šios konferencijos tikslas puoselėti gamtamokslinį ugdymą pradedant nuo ikimokyklinio ugdymo, baigiant universiteto studentų praktikomis. Gamtamokslinėje konferencijoje susilieja mokslas, inovacijos, kultūra ir bendruomenės vertybės, kurių bendras siekis ugdyti ateities kartas.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų sekcijose buvo nagrinėjamos temos, susijusios su STEAM veiklų plėtojimu, kūrybiškumo ugdymu, vaikų ryšiu su gamta, projektiniu metodu bei tvarios edukacijos principais. Sekcijos metu buvo pristatyti ir mūsų darželio komandos pranešimai: „Gamtos pažinimas kasdieninėje vaiko veikloje“ bei „Tvaraus ugdymo aspektai ikimokyklinėje įstaigoje“, kuriuose atskleista kryptinga darželio veikla tvarumo ir gamtamokslinio ugdymo srityse.

Konferencijos dalyviai aktyviai įsitraukė į praktines sesijas ir kūrybines dirbtuves. Lietuvos ir užsienio šalių gamtamokslinio ugdymo profesionalai, praktiškai pateikė gamtamokslinio ugdymo aspektus, įžvalgas, pažangias inovacijas, dirbtinio intelekto integravimą mokyme, pabrėžiantis gamtotyrą, aplinkosaugą, tvarumą, tarpdisciplininį ugdymą, sisteminį ir kritinio mąstymą. Kultūrinė programa praturtino konferencijos turinį, stiprino prasmingą socialinę partnerystę bei skatino giliau nagrinėti gamtamokslines temas įvairiose švietimo bendruomenėse.


