Knygų karalystė „Saulutė“

2019 m. spalio 12 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Žvangutis“ priešmokyklinės ,,Ančiukų“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis Rasa, Daiva ir auklėtojos padėjėja Angele pėsčiomis vyko į ,,Saulutės“ biblioteką. Kelionė truko 15 minučių ir priešmokyklinukai nužingsniavo 1,120 metrų.

Bibliotekos darbuotoja pasitiko visus prie durų ir pakvietė įžengti į knygų karalystę. Ugdytiniai pamatė, kad labai daug knygų, knygelių, žurnalų yra šioje bibliotekoje. Bibliotekininkė paaiškino vaikams kuo skiriasi biblioteka nuo knygyno. Ji papasakojo, kad norint paskaityti knygą, reikia turėti elektroninę skaitytojo kortelę, parodė ir paaiškino, kad kiekvienoje knygelėje ,,gyvena‘‘ įtaisytas magnetukas. Išsakė, kokios yra bibliotekos taisyklės, kaip reikia saugoti knygas, kaip reikia jas skaityti, nes Knyga – geras vaiko draugas.

Bibliotekoje vaikai atrado daugybę įvairiausių knygų: žaislinių, garsinių, apie žvėrelius, paukštelius, automobilius, riterius ir princeses, žmogaus kūną. Knygelių buvo įvairiausių dydžių ir formų.

Įdomiausia ugdytiniams buvo skaitykloje. Patogiai atsisėdę aplink didelį stalą vaikai vartė spalvingas knygas, žavėjosi iliustracijomis, dalinosi jomis ir džiaugėsi, kad kai kurias knygas tėveliai yra nupirkę ir perskaitę. Didelį įspūdį ir geras emocijas paliko didelė popierinė dėžė ,,televizorius“. Per jį ugdytiniai galėjo matyti ir klausytis jų pačių pasirinktos pasakėlės apie drambliukus. Pasibaigus pasakai, vaikai patys padovanojo sukurtus ir išpuoštus skirtukus.

  Nuotraukos viešinamos tėvų/globėjų sutikimu.

Priešmokyklinukus bibliotekininkė išlydėjo su gera nuotaika, šypsena ir kiekvieną apdovanodama naujuoju skirtuku knygelei. Ji visiems padėkojo, kad apsilankė šioje bibliotekoje ir pakvietė vaikus ateiti kartu su tėveliais ir tapti skaitytojais.

Kelionė atgal neprailgo, pilni įspūdžių, diskusijų sugrįžo į darželį. Visą dieną kalbėjo, klegėjo, o vakare tėveliams rodė, pasakojo kokias knygas vartė, ką veikė.

KNYGA ne tik suteikia informacijos, lavina vaizduotę, bet leidžia pačiam vaikui pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas, kurias skaitydamas kartu išgyvena įvairius jausmus.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva ir Rasa