Įsimintina diena ,,Ančiukų“ grupėje-svečiuose Livijos močiutė

Iš pedagogių odontologė sužinojo, kad visą šią savaitę pedagogės su ugdytiniais, kalba apie gydytojos –  odontologės profesiją. Odontologė Vilhelmina pravedė edukacinę valandėlę ,,Dantukai ir mūsų draugai“. Livijos močiutė visiems vaizdžiai papasakojo ką daro burnos higienistai bei ondotologai. Ji parodė ir supažindino ugdytinius su darbo įrankiais, kuriais dirba ir taiso dantukus.

Mokė kaip taisyklingai prižiūrėti dantukus ir paaiškino, kodėl tai yra svarbu. Ant didžiulio dantų muliažo ugdytiniai mokėsi taisyklingai valyti dantukus. Odontologė papasakojo, kada ir kodėl juos reikia valyti, kokią pastą, ir kokį šepetėlį naudoti, ką valgyti ir dar daug gudrybių, kurios padeda išsaugoti sveikus dantukus. Ji papasakojo, kad dantukams didžiausią neigiamą įtaką daro saldumynai, saldūs gėrimai – šie produktai padeda daugintis bakterijoms, kurios sukelia dantų ėduonį. Visiškai uždrausti šių skanėstų neįmanoma, reikia kuo daugiau valgyti daržovių ar vaisių, kurios kramtant natūraliai, pašalina bakterijas.

Ugdytiniai sužinojo, kad visai nesvarbu kokia yra savaitės diena – pirmadienis ar sekmadienis – dantis reikia valyti kiekvieną dieną, ir 2 kartus. O skalauti, tai jau po suvalgytų gardumynų. Ji ugdytiniams pataria, kad geriausia naudoti ir valyti dantukus minkštu šepetėliu, ir maža galvute ir patogia rankena. Dantų pastą reikia rinktis pagal vaikų amžių. Odontologė Vilhelmina patarė, kad pradedant skaudėti dantukui, ar atsirandant nedidelei skylutei, kuo greičiau su tėvais apsilankyti pas gydytoją – odontologę.

Edukacinės valandėlės metu, močiutė pasiūlė pažaisti žaidimą: ,,Draugas ar priešas?“. Ugdytiniai įvardino  gydytojos pateiktus žodžius, kurie susiję su odontologo profesija yra dantukų draugai ar priešai. Už aktyvų dalyvavimą žaidime ugdytiniai buvo apdovanoti plakatu ,,Surask dantukui ėduonį, nuspalvink ir įveik“. Visi džiaugėsi gautu prizu.

Šios edukacinės valandėlės metu ugdytiniai buvo susikaupę, įdėmiai klausėsi ir patys Livijos močiutei uždavė klausimų:

-,,Ar galima valgyti daug saldumynų?“ 

-,,Ka daryti, kai skauda dantukas naktį?“

-,,Ar jums patinka gydyti žmones?“-

-,,Ar galima valgyti dantų pastą?“ 

-,,Ką reiškia žodis ,,silantai“?“

Nuotrauka viešinama tėvų/globėjų sutikimu

Ir daug kitų klausimų. Gydytoja-odontologė pasidžiaugė, kad ugdytiniai, daug žino infomacijos, kad dantukų draugai yra dantų pasta, šepetėlis, tarpdančių siūlas ir, kad dantukus reikia kruopščiai valyti tris minutes, 2 kartus į dieną. Žino dantukų pavadinimus k.t. Kiek daug emocijų ugdytiniams suteikė gydytoja-odontologė Vilhelmina, kai ji valandėlės pabaigoje kiekvienam įteikė naują dantų šepetėlį/pastą ir diplomą.

Ačiū, ir dar kartą ačiū ištarėme visi kartu Livijos močiutei Vilhelminai už suteiktas žinias.