Pažintinė edukacija “Seniai, seniai Lietuvoje”

Gražų rugsėjo penktadienį (27 d.) “Ančiukų” grupės priešmokyklinukų tėvų iniciatyva buvo suorganizuota pažintinė edukacija su gidu “Seniai, seniai Lietuvoje”.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Su gide susitikome prie karaliaus Mindaugo statulos. Ir prasidėjo istorijos “Seniai, seniai Lietuvoje” pasakojimas: apie karalių Mindaugą ir jo vadovavimo laikus.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Karalius Mindaugas yra vienas iš garsiausių mūsų šalies valdovų, kuris ne tik faktiškai įkūrė Lietuvos valstybę, bet ir atvedė šalį į Europą. Manoma, kad Mindaugas gimė apie 1200 metus, tačiau tikslesnės datos kol kas niekas negali nurodyti. Mindaugui atėjus į valdžią, jis ėmė vienyti ne tik tuometines Lietuvos žemes, bet ir aplinkines teritorijas. Kad vaikai geriau suprastų, kaip vienijo visus, gidė pasiūlė pažaisti žaidimą, kaip pavienės gentys vienijosi. “Ančiukų” grupės ugdytiniai, žaidimą pakartojo keletą kartų.

Mums papasakojo dar apie skulptūrą, kuri atstovauja tris svarbiausias to laikmečio profesijas: kariškių, žemdirbių ir poetų. Trumpai papasakojo apie Artikatedros ir valdovų rūmus jungiantį koridorių ir tuometinį gyvenimą, kuri valdė LDK kunigaikštienė Bona. LDK kunigaikštienė buvo kilusi iš galingos italų hercogų Sforzų giminės ir į Lietuvą atnešė kulinarijos tradicijas, vaišių ir stalo etiketą, svetingumą ir supratingumą. Kunigaikštienės Bonos itališkame sode noko agrastai, vyšnios ir juodieji serbentai, kuriuos ji atvežė į Lietuvą. Gidė priešmokyklinukus vaišino juodaisiais serbentais, ne visiems vaikams patiko serbentai, bet visi suprato kokie jie naudingi.Aplankėme Gedimino skulptūrą, sužinojome kuo jis pasižymėjo, kviesdamas į Vilnių įvairių profesijų žmones, amatininkus.

Ekskursija buvo įdomi, informatyvi, žaisminga ir suprantama priešmokyklinukams.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Rasa ir Daiva