Kelionė į knygų pasaulį

Šiuolaikinį pasaulį daugelis vaikų pažįsta iš telefonų, kompiuterių, tad ne visi mėgsta vartyti knygas ar skaityti. Visiems tėvams žinoma, kad padėdami vaikams pamilti knygų skaitymą, padedame jiems augti ir per knygas pamilti pasaulį. Tad mūsų tikslas rasti laiko vartyti ir skaityti knygas. Vaikams labai daug skaitome pasakų prieš popiečio miegą bei įvairių pasakojimų apie vykstančius reiškinius mūsų artimiausioje aplinkoje. Pastebėjome, kad į šį skaitymo procesą maloniai įsitraukia ir ugdytinių tėvai: domisi ir ieško, ką būtų smagu skaityti su vaikais kartu ar skaityti vaikams prieš miegą namuose, ir taip nejučia patys grįžta į knygų pasaulį. Dažnai įsigalioja nuostata, kad viskam trūksta laiko. Tačiau visi pripažįsta, kad skaitymas smarkiai prisideda prie vaikų smegenų vystymosi – viena geriausių veiklų, skatinanti ir kurianti pamatus kalbos ir raštingumo, bendravimo įgūdžiams, o svarbiausia buvimą kartu su šeima.

Sugalvojome išsiųsti didelę pasakų knygą į kiekvieno vaiko namus. Drauge su šeima perskaičius, knyga sugrįžta į grupę, kas smagiausia jau ne viena, o dvi. Už tai mes labai dėkingi ugdytinių tėvams, jog papildė mūsų grupės bibliotekėlę.

Mums kilo mintis pasižiūrėti, kur kaupiamos knygos ne tik pasakos, bet ir įvairi literatūra, kur knygos pasiekiamos visiems, galima išsirinkti pagal poreikį – tai biblioteka. Labai maloniai mus priėmė Kalvarijų gatvėje esanti vaikų biblioteka. Ten dirba nuostabios bibliotekininkės – lyg gerosios “raganos” išmanančios vaikų literatūrą (jos taip save pavadino), gebančios rekomenduoti knygas, apie kurias nežinojome, knygas pagal vaiko amžių bei domėjimosi objektus. Išmanioji raganaitė įspūdingai perskaitė pasakojimą apie artėjantį pavasarį. Išklausę pasakojimo, kiekvienas galėjo išsirinkti sau patikusią knygą.

Žinoma, bibliotekoje kilo emocinis šurmulys. Vyko aktyvus bendravimas ir bendradarbiavimas tarp vaikų ir bibliotekininkių. Ugdytiniai išsiklaidė po bibliotekos erdves, kuriuose galėjo patogiai skaityti ir vartyti knygas, žurnalus, naudotis kompiuteriais. Skaitykloje apžiūrėti, vykstančią parodą apie Lietuvoje gyvenančius gyvūnus. Sužinojome, kad šioje vaikų bibliotekoje organizuojami įvairius renginiai, knygų pristatymai, susitikimai su autoriais, dirbtuvėlės, pasakų skaitymo popietės. Biblioteka vaikams gali tapti puiki vieta leisti laiką po pamokų, pažinti pasaulį, bendrauti. Laikas praleistas bibliotekoje buvo aktyvus, džiaugsmingas, pažintinis.

Smagu buvo girdėti, kai ši ugdytinių patirtis iškeliavo į namus ir paskatino tiek vaikus, tiek jų šeimos narius domėtis knygomis.

 

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rasa Paznėkienė

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.