„Kalėdinio miestelio link“

2019 m. sausio 4 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Žvangutis“ priešmokyklinės „Ančiukų“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis Milda, Daiva ir auklėtojos padėjėja Jadvyga pėsčiomis keliavo į Kalėdų miestelį Vilniaus Arkikatedros aikštėje.
Žygis pėsčiomis – tikras iššūkis tiek pedagogams, tiek patiems ugdytiniams. Šiai išvykai buvo ruošiamasi iš anksto: mažieji keliauninkai su pedagogėmis prisiminė saugaus elgesio taisykles gatvėje, pasirūpino ne tik patogia apranga, avalyne, bet ir šilta arbata bei užkandžiais.
Pakeliui į Kalėdų miestelį ugdytiniai kartu su pedagogėmis aplankė iš granito iškaltą pusketvirto metro aukščio paminklą, skirtą Karaliui Mindaugui. Apžiūrinėdami kunigaikščio Mindaugo – pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus – paminklą, ugdytiniai greitai pastebėjo iškaltus užrašus. Ugdytiniams buvo neįprasta matyti užrašus ant akmens. Kai kuriems ugdytiniams tai buvo atradimas, nes rašytinį tekstą jie buvo įpratę matyti tik knygose, žurnaluose, laikraščiuose, kompiuterio ekrane.
Išvykos dalyviai pasidžiaugė pačiame Vilniaus centre išpuošta įspūdinga Kalėdų egle. Buvo labai smagu ir įdomu žingsniuoti aplink eglę. Ugdytiniai sužinojo, kad norint apeiti aplink išties didelę eglę ratu, vidutiniškai prireikia padaryti net septyniasdešimt vaikiškų žingsnelių. Aplankydami Kalėdų prakartėlę Vilniaus arkikatedros aikštėje, keletas vaikų pasidalino, kad visai neseniai lankėsi Kalėdų miestelyje ir kartu su tėvais žiūrėjo 3D Kalėdinę pasaką „Jėzaus gimimo istorija“.
Išvykai besibaigiant visus sušildė ir pastiprino iš namų atsinešta šilta kvapni žolelių arbata ir užkandžiai.
Pedagogės kartu su ugdytiniais pasidžiaugė, kad iš viso kelionės pėsčiomis metu buvo nueita apie 3 km.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Milda ir Daiva