Išvyka į šokių studiją „ParasyTi“

2019 m. sausio 18 d. Vilniaus lopšelio-darželio „Žvangutis“ priešmokyklinės „Ančiukų“ gr. ugdytiniai kartu pedagogėmis Milda, Daiva ir auklėtojos padėjėja Jadvyga autobusu vyko į šokių studiją „ParasyTi“. Išvykos dalyvius lydėjo ir sporto trenerė Kristijono mama Simona, kuri pakvietė priešmokyklinukus dalyvauti jogos užsiėmime.

Važiuoti autobusu vaikams buvo tikras džiaugsmas: greitai besikeičiantys žiemiški vaizdai pro langus, linksmas draugų klegesys ir dėmesingos besišypsančios pedagogės.

Autobusų stotelėje „Arkikatedra“ išlipusius keliauninkus pasitiko šlapios, žaismingai krintančios iš dangaus snaigės. Vaikai pastebėjo, kad Arkikatedros aikštėje įspūdinga kalėdinė eglė praeivių akių jau nebedžiugina. „Jau nupuošė eglutę“, – šūktelėjo ugdytinė. „Taip, kalėdinis laikotarpis jau pasibaigė, todėl išpuošta eglutė aikštėje jau nebestovi“, – pritarė pedagogės. Tačiau kelionės tikslas dar nepasiektas. Kildami aukštyn senamiesčio gatve, išvykos dalyviai priėjo Lietuvos Respublikos Prezidentūrą. Smalsios vaikų akys sužiūro į stilingus, dabar jau žiemišku sniego rūbu pasidabinusius, dviaukščius rūmus. „Prezidentūra – tai LR Prezidento rezidencija ir darbo vieta. Šiuose rūmuose teikiami apdovanojimai, Prezidentas susitinka su visuomene, vyksta labai svarbūs posėdžiai“, – paaiškino vaikams pedagogės.

Beveik ant drabužių ištirpstančios ką tik iškritusios snaigės, šlapias sniego sluoksnis ant šaligatvių, – kokie ištvermingi atsakingai išvykai pasirengę priešmokyklinukai. Štai ir kelionės tikslas – šokių studija „ParasyTi“, įsikūrusi Benediktinių gatvėje. Sporto trenerė Simona pasirūpino švara sporto klube ir, prieš persirengiant sporto drabužiais, pasiūlė mažiesiems treniruotės dalyviams apsiauti vienkartiniais antbačiais. Kai kuriems vaikas tai buvo tikras iššūkis – gali būti, kad tokią neįprastą avalynę jie aunasi pirmą kartą gyvenime.

Sporto salėje, pasitiesę mankštos kilimėlius, priešmokyklinukai pasiruošė jogos užsiėmimui. „Krokodilas“, „Krintančios žvaigždės“, „Pusmėnulis“, „Saulės karys“, – tai tik keletas jogos pozų, kurias, grojant ritmiškai muzikai, vaikai galėjo išbandyti. Kad treniruotė vaikams patiko, abejonių nekilo. „Aš dar kartą norėčiau čia sugrįžti“, – pasidalino viena mergaitė treniruotės pabaigoje. „Man labai patiko „Šuo žemyn galva“, –pasidžiaugė kitas treniruotės dalyvis.

Pagaliau visų laukė dar viena staigmena: truputis kantrybės, ir kiekvienas, didelis ir mažas, galėjo pasigardžiuoti trenerės Simonos iškeptu kvapniu pyragu „Tinginys“. Štai taip saldžiai pasibaigus išvykai į šokių studiją „ParasyTi“, priešmokykinukai ir pedagogės grįžo į darželį. Čia visų jau laukė skanūs, sveiki ir sotūs pietūs.

Gera žinia ta, kad sporto trenerė Simona pažadėjo greitu laiku atvykti ir į darželį kartu su vaikais pasportuoti, pažaisti, pašokti ir padūkti. Be to, pavasarį planuojama dar viena edukacinė išvyka į sporto klubą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Milda ir Daiva