Edukacinė ekskursija: ,,Aš ir tu, eikime saugiai kartu“

Su priešmokyklinukais daug kalbame apie tai, kaip saugiai elgtis namuose, darželyje ir ypatingai kaip būti saugiam gatvėje.

Rugsėjo 9 d. visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Daiva ,,Ančiukų“ grupės ugdytiniams pravedė edukacinę valandėlę: ,,Būk saugus kelyje“.

Vaikai sužinojo, kas yra saugaus eismo taisyklės ir kodėl jų reikia laikytis, kokie pavojai tyko gatvėje. Kodėl gatvę reikia pereiti kartu su suaugusiais, kokių profesijų žmonės padeda ištikus nelaimei, kur kreiptis ištikus nelaimei, koks yra pagalbos telefono numeris (112).

Dauguma ugdytinių suvokia kai kurių kelio ženklų reikšmes, supranta kelių eismo taisyklių sąvokas: šaligatvis, pėsčiųjų perėja, važiuojamoji kelio dalis, sankryža, transporto priemonės. Visi vaikai pažįsta šviesoforo signalų reikšmes, žino, kaip apsaugoti ir kam reikalingas atšvaitas, šviečiančios liemenės.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Vieną gražią, rudenišką ir saulėtą dieną su ,,Ančiukų grupės ugdytiniais susiruošėme į edukacinę ekskursiją ,,Aš ir tu, eikime saugiai kartu“. Pasirinkusios saugų maršrutą: iš darželio Rinktinės gatve pradėjome savo kelionę. Eidami vaikai mokėsi kur ir kaip galima pereiti važiuojamąją kelio dalį. Parodėme ir įtvirtinome, kaip elgtis šviesoforu reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje. Eidami per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją vaikai buvo budrus ir atsargūs. Per gatvę ėjo tik tada, kai pažiūrėję į abi puses ir dar kartą į kairę, įsitikinę, kad transporto priemonės nevažiuoja arba stovi.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Ekskursijos metu ugdytiniai pastebėjo, kad Rinktinės gatvėje yra įsikūręs Odontologijos kabinetas, parduotuvė ,,Maksima“ ir grožio salonas –kirpykla.

Eidami smagiai pasakojo ir džiaugėsi, kad jie visur su tėveliais apsilanko. Grįžę į darželį vaikai dar noriai žaidė judriuosius žaidimus: ,,Greitieji automobiliai“, ,,Šviesoforo signalai“ ir kt. Grupėje prisiminę ekskursiją vardino su kokiomis profesijomis susipažino, kaip smagu buvo visiems drauge pereiti gatvę. O savo įspūdžius ir emocijas išreiškė savo piešiniuose.

 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva ir Rasa