Edukacinė ekskursija į „Geležinkelio muziejų“

Vaikai vis klausinėjo – kada vyksime į ekskursiją? Kada važiuosime jų išsvajotu traukinuku?

Pagaliau atėjo spalio 9d., kai su priešmokyklinio amžiaus vaikais išsiruošėme į lauktą ,,Geležinkelio muziejaus“ ekskursiją.

Nuvykę, įdėmiai vaikai klausėsi gidės pasakojimų. Žaisdami smagų muzikinį žaidimą ,,Traukinys“ ir traukdami traukinio dainelę: ,,Tu tu tu , tu tu tu – mes važiuojam traukiniu“, vaikai keliavo per sales ir susipažino su muziejaus ekspoziciją iš arčiau: apžiūrėjo traukinio spinteles, lagaminus, drabužius, suolelius, taisymo stakles ir įvairius įrankius bėgiams taisyti. Visiems patiko patiems išbandyti: sukti ratą, skaičiuojant draugams iki 5.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Maketų salėje be paliovos važiavo traukiniai ir priešmokyklinukai galėjo susipažinti su Lietuvos geležinkelio istorija ir dabartimi.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Apžiūrėję ekspozicijas, vaikai žiūrėjo pamokantį filmuką apie žvėrelius, kurie mokėsi laikytis saugaus eismo taisyklių, laukiant traukinio ir pereiti bėgius tik degant žaliam šviesoforui.

Nuotraukos viešinamos tėvų (globėjų) sutikimu.

Smagiausia ekskursijos pabaiga – patiems važiuoti traukiniu ir valgyti skanumynus. Važiuodami traukiniu vaikai pro langą stebėjo nuolat besikeičiančius vaizdus: rudenėjančia gamtą, pastatus, kelius, mašinas, žmones.

Grįžę į darželį ugdytiniai dar ilgai dalijosi savo mintimis ir įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva ir Rasa